fbpx

Merak Ettikleriniz

Morevim nedir?

MOREVİM; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; MOREVİMİN kendine özgü biriktirme yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve-araca faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar.

MOREVİM ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği herhangi bir evi ,aracı alabilmektedir. MOREVİM yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde ev-araç sahibi olurlar. MOREVİM’de ev-araç almak isteyen kişilere ödeme durumlarına göre seçenekler sunulur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev-araç sahibi olabilir. Ev-araç almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Kimler faydalanabilir?

MOREVİM müşterilerinde kısıtlamaya gitmemektedir. Ev-Araç sahibi olmak isteyen herkes MOREVİM’in Yatırım yöntemlerini kullanarak ev-araç sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev-Araç sahibi olmak isteyen herkes evini MOREVİM ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur.

Yöntemlerinizle neler alınabilir?

MOREVİM kendisine özgü Yatırım yöntemleri ile ev, arsa, araç alınabilmektedir.

Ayrıca enerji hissesi satın alarak yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Ev – Araç – Arsa alma yöntemleri

MOREVİM ile ev-araç-arsa sahibi olmak isteyenler tamamen faizsiz, hiçbir fark ödemeden 3 farklı yöntemle Finansman Desteği Alabilirler. Yöntemlerimiz ;

• Sıra Belirlemeli Sabit Yatırım Yöntemi,
• Sıra Belirlemeli Hızlı Teslimat Yöntemi,
• Sabit Yatırım Yöntemi şeklindedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Peşinat gerekli mi? Ara ödeme zorunluluğu var mı?

MOREVİM Yöntemlerinde peşinat veya ara ödeme zorunluluğu hiçbir zaman yoktur. Peşinat veya ara ödeme yapmanız borcunuzun erken bitmesi ve evinize erken kavuşmanızda etki sağlar.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Ek maliyetler varmı?

MOREVİM yöntemlerinde vade, faiz, kira yardımı maliyeti vb. ek maliyetler asla yoktur. Ev-Araç ihtiyaçlarınızı tamamen faizsiz hiçbir fark ödemeden sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Borcunu erken kapatabilir miyim?

Evini-Aracını teslim almış kişiler kalan borcunu vadesinden önce de kapatabilirler.

Erken Kapamadan Kaynaklı Maliyetler Yoktur.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Şubeleriniz nerede?

Şubelerimize adres ve konum bilgilerine sitemizdeki şubelerimiz bölümünden veya 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Evleriniz, Araçlarınız var mı?

MOREVİM Yöntemlerinde sizler Türkiye sınırlarında istediğiniz seçip beğendiğiniz evi ,arabayı alabilirsiniz.

Herhangi bir konutumuz-aracımız bulunmamakla birlikte sizlere istediğiniz evin-aracın alımı için faizsiz finansman desteği sağlamaktayız.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Evimi – Aracımı hemen alabilir miyim?

MOREVİM Yöntemleri ile ev-araç sahibi olmak isteyenler belirledikleri yöntemlere göre belirli bekleme süreleri olacaktır. Ancak Sıra Belirlemeli yatırım yöntemlerimiz sayesinde hemen teslim alabilir veya peşinat kullanarak çok kısa sürede ev-araç-arsa ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Firmanız güvenilir mi? Sorun yaşar mıyım?

MOREVİM, Türkiye’nin öncü şirketlerden bir grup şirketidir.

27 yıllık inşaat ve enerji sektöründeki tecrübesine ek olarak , faizsiz finansman sektöründeki güçlü kadrosuyla sizlere hizmet etmektedir. Bu sayede sizlerin ihtiyaçlarını en ince ayrıntısına kadar tüm çözümler sizler için hazırlanmaktadır.

MOREVİM , güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır.

Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine teminat yöntemleri sunar. Bu güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir.

– MOREVİM, evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. MOREVİM diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.

– İsteyen müşterilerine bankalarından verilmek üzere teminat mektubu vermektedir.

– İsteyen müşterilerine haklarını korumaya yönelik teminat senedi vermektedir.

– Müşteri ile MOREVİM arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmış olmaktadır.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

MOREVİM’in diğer taksitli Ev-Araç Alma yöntemlerinden farkı nedir?

 

MOREVİM’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran belirgin farkları şöyle sıralayabiliriz.

• MOREVİM’de alınan evin değeri dışında kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

• MOREVİM’de almak istediğiniz ev-araç-arsa için 25 kişilikten 200 kişilik tasarruf yatırım programlarınadahil olabilirsiniz.

• MOREVİM’de evinizi diğer taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.

• MOREVİM’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Belirlemeli Tasarruf Yatırım Yönteminde 120 kişilik tasarruf programına dahil olduğunuzda evinizi ilk ay alırsanız borcunuz MOREVİM’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

• MOREVİM’de ev alma sıranız geldiğinde gereksiz yere bekletilmezsiniz.

• Diğer taksitli ev-araç-arsa alma yöntemlerine kıyasla MOREVİM ile daha kısa sürede ev-araç sahibi olursunuz.

MOREVİM faizsiz ev alma modelinin fıkhi açıdan uygun olmayan yerleri var mıdır?

MOREVİM, bu konuya oldukça hassas yaklaşmaktadır. Bu nedenle uygulamış olduğu ev-araç-arsa alma yöntemlerini, müşterilerine sunmadan önce alan uzmanlarıyla görüşerek konuyu detaylarıyla istişare edip, iyi niyet ve özveri çerçevesinde fıkhi açıdan uygun olan şekliyle kullanmaktadır.

Yöntem değişikliği yapabilir miyim, böyle bir durumda uygulamanız nasıl?

Yöntem değişikliği yapmak mümkündür. MOREVİM müşterileri yöntem değişikliği yapmak istediğinde uygulama şu şekildedir. Çalışma bedeli farkı, (varsa) peşinat farkı, taksit farkını peşin ödemesi durumunda; yeni teslim tarihi aralığı, yeni ödeme planı ve yeni çalışma bedeli MOREVİM tarafından Müşteriye bildirilir. Müşterinin kabul etmesi halinde değişiklik yapılır.

Sıra belirleme nasıl yapılıyor?

MOREVİM adına tescilli yöntemlerden olan Sıra Belirlemeli Yatırım Yöntemi, Sıra Belirlemeli Hızlı Teslimat Yöntemi, Sabit Yatırım Yöntemi, ev-araç-arsa sahibi olmak isteyenlerin evlerini-araçlarını-arsalarını teslim alacakları tarihler belirlenirken noter huzurunda sıralama işlemi gerçekleştirilir. Müşterilerin evlerini-araçlarını-arsalarını teslim alacakları tarihler yapılan bu sıralama ile ortaya çıkar.

• Takip Eden aydan başlamak üzere sonraki 6 ay evini-aracını-arsasını teslim alacak kişiler belirlenir

• Bu işlem müşterilerin son teslim tarihine kadar, 6 ayda bir aynı şekilde devam edecektir.

İlk sıra belirlemede, neden sadece 6 kişinin evini-aracını-arsasını alacağı tarih belirleniyor?

Noter huzurunda yapılan sıra belirlemesinin tüm müşteriler tarafından kabul edilmiş ve adil şartlarda olması gerekir. Her şeyden önemlisi ise, müşteri lehine sonuçlar doğuracak şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Her 6 ayda bir sıra tespiti yaparak 6 kişinin evini teslim alacağı tarihi belirlemek de müşteri lehine yapılan bir uygulamadır. Örneğin 100 kişinin yer aldığı bir Yatırım programında önümüzdeki 100 ay kimin hangi ay evini teslim alacağı belirlenmiş olsaydı. Bu 100 kişinin teslim tarihi belli olduğu için MOREVİM’in sunduğu; evin değerini yükseltme, taksit tutarında güncelleme gibi bazı imkanlardan yararlanamayacaklardı. Müşterilerin sunulan imkanlardan yararlanabilmesi adına, sıra belirleme yapılırken Yatırım programında bulunan tüm müşterilerin teslim tarihlerini belirleme yerine, ilk 6 ay evini teslim alacakları belirleyip, daha sonra 6 ayda bir bu işlemi tekrarlama yoluna gidilmiştir. Böylelikle evinin teslim tarihi belli olmayan müşteriler girmiş oldukları evin değerini yükseltebilme ve taksitlerinde düzenleme yapma haklarını kaybetmemiş olurlar.

Sıra belirlemeyi 6 ayda bir yapmanın diğer avantajı ise; yatırım programında bulunan müşterilerin ev sahibi olma heyecanını ve motivasyonunu diri tutmalarını sağlamaktır.

Yine aynı şekilde 100 kişinin bulunduğu bir grup için her ay bir kişinin ismini belirlemek de, müşteriler açısından yıpratıcı ve bir o kadar yorucu olacağından tercih edilmemiştir.

Yapılan uygulamanın çekiliş veya kuradan farkı nedir?

Bu konuda önemli bir detayı vurgulamak gerekiyor. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin evlerini teslim alacakları tarihleri belirlerken noter huzurunda yapılan işlem bir çekiliş veya kura değildir. Yapılan işlem, tam anlamıyla bir sıralamadır. Bu işleme çekiliş ya da kura demek yanlış olur. Çekiliş, iki veya daha fazla kişi arasından bir kişinin seçilme işlemidir. 100 kişi arasından 1 kişi için çekiliş yaptığınızda 1 kişi evini alırken diğer 99 kişinin alamayacağı anlamı çıkar. MOREVİM’de Yatırım programında bulunan herkes ev sahibi olmaktadır. Kimin hangi ay evini teslim alacağını belirlemek için bir sıralama yapılmaktadır. MOREVİM’in yapmış olduğu uygulama sıralama işlemi olurken, örneğin yılbaşında piyango bileti alanlar arasında yapılan uygulama çekiliştir. Çünkü bilet alanlar arasından bazılarına ikramiye adı altında bir tutar çıkarken çoğunluğa hiçbir şey çıkmamaktadır.

MOREVİM’in yapmış olduğu uygulamaya kura demek de yanlış olacaktır. Çünkü kura, talebin arzdan fazla olması durumunda yapılır. Hacca gitmek için 1 milyon kişinin müracaat ettiğini düşünelim. Ancak sadece 100 bin kişinin hacca gidebileceği açıklanmış olsun. İşte bu 100 bin kişinin kimler olacağı 1 milyon kişi arasından yapılacak kura ile belirlenir. 100 bin kişi o yıl hacca giderken 900 bin kişi sonraki kuraya katılacaktır. Kurada sunulan imkanlardan bazıları yararlanırken bazılarının yararlanamadığı görülür. Bu yönüyle MOREVİM’in yapmış olduğu uygulama çekiliş veya kura değildir. Sunulan imkandan herkesin yararlandığı sıra belirlemedir.

Şirketin kazancı nedir?

MOREVİM, müşterilerimizin seçtiği yatırım yöntemlerine ve ödeme planına göre, almak istedikleri gayrimenkulün değerinin, belirli oranların da yatırım bedeli almaktadır.

MOREVİM Kazancı Sadece Bu Yatırım Bedellerinden Oluşmaktadır. MOREVİM Yatırım Yöntemlerine Dahil Olan Müşterilerinin Ev-Araç Sahibi Olmak İçin Yatırım Hesaplarına Yatırdıkları Paraları Değerlendirmeyeceğini , Sadece Teslimatlar Da Kullanılacağını Sözleşmesinde Beyan Eder.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Başvuru için gerekli şartlar nelerdir? Sosyal güvence şartı var mı?

Herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması MOREVİM’le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes MOREVİM’in biriktirerek ev alma yöntemleriyle ev sahibi olabilmektedir. Morevim Yatırım yöntemlerine dahil olmak için sizlere en yakın şubemize kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Yatırım bedeliniz fazla bütçem kısıtlı yardımcı olabilir misiniz?

MOREVİM düzenlemiş olduğu kampanyalarla Yatırım bedelinde özel indirimler ve taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Mevcut kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Ayrılmak istediğimizde yaptığımız tüm ödemeleri geri alabilir miyiz?

MOREVİM müşterileri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Sıra tespitine giren müşterinin ayrılma talebini dilekçe ile MOREVİM’e ilettiği tarihten itibaren 180 (Yüzseksen) gün içerisinde, müşterinin ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından MOREVİM’e ödenen çalışma bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

MOREVİM’in bir diğer yöntemi olan Sabit Yatırım Yönteminde ise; müşteri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Müşteri ayrılma talebini dilekçe ile MOREVİM’e ilettiği tarihten itibaren 180 (Yüzseksen) gün içerisinde, ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından MOREVİM’e ödenen çalışma bedelinin yarısı (KDV hariç) iade edilmektedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Ev ya da araba almaya hak kazandığımda yerine parasını alma gibi bir imkanım var mı?

Firmamızın faaliyet alanı gereği teslim tarihinizde gayrimenkul ya da otomobil alınması zorunluluğu vardır.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Kefil isteniyor mu?

Evini teslim alan müşterilerden kefil istenmesi ya da istenmemesi MOREVİM tarafından oluşturulan komisyonun görüşmeleri neticesinde belirlenir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Ev alma sıram geldiğinde bekletilir miyim?

MOREVİM’i diğer taksitli ev-araç alma yöntemlerinden ayıran farklardan biri de, ev-araç alma sırası gelen bir kişiyi bekletmemesidir. Şayet müşteri taksit atlatma imkanından yararlanmamışsa, ev alma tarihi geldiğinde bekletilmeden evi teslim edilir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Evimi teslim aldıktan sonra taksitleri ödeyemezsem ne olur?

Evini teslim alan müşteriler taksitlerini ödemekte zorlandıkları takdirde MOREVİM yasal işlem başlatmaz. MOREVİM, müşteri memnuniyetini ön planda tutmasının gereği, taksitini ödemekte zorlanan müşterilere gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla çeşitli kolaylıklar sağlar.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

İskanı çıkmamış daire alabiliyor muyuz?

Belirlenen teslim tarihinde müşteri almak istediği Evin tapusunu MOREVİM’in ilgili birimine gönderir. Gerekli ekspertiz çalışması yapıldıktan sonra Evle ilgili yasal bir sorunun çıkmaması durumunda ve Evin müşterinin kalan borucunu karşılayabilecek nitelikte olması halinde arsa hisseli, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli, iskanı çıkmamış gayrimenkuller alınabilmektedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Teminat mektubu limitiniz nedir?

Teminat mektubu talebinde bulunan müşterilerimizin 10 bin TL’den az olmamak kaydıyla taleplerine yanıt verilmektedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Tapu masrafı nereye ödeniyor, biz mi karşılıyoruz?

Yapılacak olan tapu masrafı, ilgili tapu müdürlüğü tarafından anlaşmalı kamu bankalarına ödenmektedir. Tapu, sigorta, ekspertiz, haciz ya da sair güvence yöntemlerinden biri için yapılacak tüm masraflar müşteri tarafından ödenmektedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Banka ipotekli evi olanlar size başvuru yapabilir mi, teslim tarihi gelen müşteri alacağı teslimatıyla bankaya olan borcunu kapatabilir mi?

Herhangi bir banka tarafından gayrimenkulünüzün üzerine ipotek konulması MOREVİM müşterisi olmanızın önünde engel değildir. İsteyen herkes MOREVİM’in Biriktirerek ev alma yöntemlerinden kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. MOREVİM müşterileri isterse teslim tarihinde banka kredilerini kapatabilirler.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Parayı bize mi veriyorsunuz, yoksa ödemeyi satıcıya mı yapıyorsunuz?

Teslim zamanınız geldiğinde, size elden veya nakit ödeme yapılmamaktadır. MOREVİM sizin adınıza satıcıya ödeme yapmaktadır.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Alınan evi kiraya verebilir miyim?

MOREVİM’den alınan evin tapusu müşteri adına yapılmaktadır. Evin borç bitimine kadar bir başkasına satılması dışında kiraya vermek dahil her türlü kullanım hakkı müşteriye aittir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Alacağımız arabanın yaş sınırı var mı?

Başta belirlediğiniz değer üzerinden istediğiniz marka ve modelde araba satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Araba en fazla/ en az kaç TL olabilir? Araba için en fazla kaç ay taksit yapılabiliyor? Peşinat zorunluluğu var mı?

Almak istediğiniz arabanın fiyatını siz belirlemektesiniz MOREVİM herhangi bir sınırlama getirmemektedir.

MOREVİM’de 20 kişilikten başlayarak 80 kişiye kadar Yatırım programlarına dahil olabilir ve aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

Peşinat vermeden de kolaylıkla araba sahibi olabilirsiniz. Şayet peşinat vermek isterseniz bu size arabanızı daha erken alıp borcunuzu erken bitirme avantajı sağlar. Tamamen faizsiz ve hiç fark ödemeden kendi belirlediğiniz taksitlerle araba sahibi olmak için lütfen müşteri temsilcilerimizle irtibata geçiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Teslimatlarınız hangi günler yapılmaktadır?

Ev-araç bedelinin teslimi, belirlenen teslim ayını takip eden ayın 1’i ile son günü arasında yapılmaktadır.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

Tapuyu-Ruhsatı ne zaman alıyoruz? Bir başkasının üzerine alsak olur mu?

Ev-Araç alırken MOREVİM’in Biriktirerek ev-araç alma Yöntemlerini tercih eden kişilerin öncelikle evlerin-araçlarını teslim alacakları tarih belirlenir. Belirlenen bu tarihte alınan evin tapusu, aracın ruhsatı müşteri adına çıkartılır. Şayet müşterimiz tapusunu farklı bir isim üzerine yaptırmak isterse devir işlemleri yapmak gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak isterseniz 444 5 128 den ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Destek